Görkem Kilis Sofrası

şletmecimiz Mehmet Benzer, 1959 yılında Kilis’te doğdu. 1969 yılında kasaplık mesleğine başlayarak (çekirdekten yetişerek) meslek hayatına ilk adımını attı. İlk olarak 1980 yılında Kilis’te meşhur Ünlü Kebap Restoran’ını hizmete açtı.1990 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan zorlu sınavlarda başarı göstererek Ustalık Belgesi’ni aldı.
Altı çocuklu bir aile babası olan Mehmet Benzer’in ufkunun genişliğine, Kilis, çocuklarının büyümesiyle beraber dar gelmeye başladı.

Kilis’in meşhur yemek ve kahvaltı kültürünü bin kilometre uzaklıktaki İstanbul’da yaşayan insanlara tanıtmak düşüncesi ve hemşehrilerinin Kilis Mutfağı’na özlemlerini bir nebze olsun gidermek için 2001 yılında İstanbul’a gelerek 2002 yılında İstanbul Florya’da denizin ve doğanın bütünleştiği bu muhteşem yerde, 250 kişilik kapalı, 350 kişilik açık (bahçe), toplam 600 kişilik restoranıyla hizmet veren Görkem Kilis Sofrası’nı siz İstanbullular için hizmete açtı.

Görkem Kilis Sofrası, kalitesi ve diğer özellikleri ile değerlendirmeye tabi tutularak 2006 yılında Marka Tescil Belgesi almaya layık görüldü. Halen bu liyakatını artırarak devam ettirmektedir.Türk ve Kilis Mutfağı’nın en seçkin lezzetlerini Görkem Kilis Sofrası’nda tadacaksınız.

Florya sahilinde bulunan Görkem Kilis Sofrası, bünyesindeki 250 kişilik salonu, 350 kişilik bahçesi ile huzurla vakit geçirebileceğiniz bir mekandır. Lahmacundan pide çeşitlerine, Oruk kebabından Kilis tavaya, içli köfteden dolmaya, yuvarlamadan ekşili  yahniye, Belluriye tatlısından Kilis katmerine kadar birbirinden leziz ürünleri orijinal üretim şekilleri ile mekanımızda tadabilmeniz mümkün.

Her gün kahvaltı keyfini restoranımızda yaşayabilir, yaz aylarının en sıcak günlerini, mavi ile yeşilin buluştuğu bu yerde ağaçların gölgesindeki serin bahçemizde geçirebilirsiniz.

Ayrıca siz rahatça yemeğinizi yerken geleceğimiz, yarınımızın sahipleri olan çocuklarınız onlara ayrılan oyun odalarında birçok farklı oyuncak ve oyun sistemleri ile hoşça vakit geçirebilirler.  Oyun odamız çocuklarımızın oyun sırasında güvenliği düşünülerek tasarlanmıştır. Geniş ürün yelpazesi ile misafirlerine hizmet veren Görkem Kilis Sofrası dostluklarınızı pekiştirmek, yeni dostluklar kurmak ve ailenizle unutulmaz vakitler geçirmeniz için ideal bir mekan. Bunun yanında iş yemekleri ve diğer yemekli toplantılarınız için son derece idealdir.

İstanbul’da yaşayan hemşehrilerimiz ve İstanbullular için minnet ve şükranlarımızla…

Bizi marka yaptığınız için sizlere minnettarız, sonsuz teşekkürler…

Yorum ve Değerlendirme Alanı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Yeşilköy Halkalı Caddesi
34153 İstanbul TR
Get directions